Pielgrzymka do Libanu

Bejrut – Annaya – Kafra – Baszarri – Wadi Kadisza – Himlaya – Faray – Kfarhay – Batroun – Byblos – Magdouche

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku Warszawa – Okęcie. Przelot liniami Lufthansa na trasie Warszawa – Frankfurt o godz.14:25, przelot Frankfurt – Bejrut o godz.22:00.

Dzień 2

Przylot do Bejrutu o godz. 02:50. Transfer do Domu Pielgrzyma, zakwaterowanie. Nocleg.

Śniadanie. Wyjazd do chrześcijańskiego centrum pielgrzymkowego w ANNAYA do Sanktuarium gdzie znajdują się relikwie św. Charbela. Msza Święta. Następnie nawiedzenie klasztoru zbudowanego w skale w pobliżu granicy syryjskiej oraz źródeł rzeki Orontes św. Marona oraz pustelni św. Piotra i św. Pawła, czas wolny na modlitwę. Zakupy pamiątek. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wyjazd w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH – po drodze postój w rodzinnej wiosce św. Charbela Bekaa Kafra (1500 m.n.p.m.). Msza Święta. Zwiedzanie domu rodzinnego świętego Chabela, przejazd do miasteczka BASZARRI (BECHARRE), słynącego z pięknych krajobrazów. Tu urodził się i tworzył Khalil Gibrane – libański poeta, nowelista i malarz, zwiedzanie jego muzeum. Przyjazd do Rezerwatu Cedrów (ok.2000 m.n.p.m.) Pod opieką UNESCO), czas wolny na zwiedzanie parku. Przejazd do wspaniałego kanionu zwanego Wadi Kadisza (Święta Dolina, pod opieką UNESCO), pełnego klasztorów i pustelni. Przejazd do monastyru św. Elise. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wyjazd do HARISA, bardzo ważnego ośrodka pielgrzymkowego chrześcijan libańskich. Jest to miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, znajduje się tu Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu zostało założone w 1904 roku. Msza Święta. Nawiedzenie Katedry pw. św. Pawła Zakonu Paulistów zbudowanej w stylu bizantyjskim. Przejazd do HIMLAYA, wioski św. Rafki, nawiedzenie klasztoru Matki Bożej Wyzwolenia w BIKFAYA u księży Jezuitów. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wyjazd w kierunku ANNAYA, miejscowości znajdującej się ok. 13 km na wschód od
Jbail (Byblos). Annaya jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym ze względu na znajdujące się w miejscowym klasztorze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa. W 1965 r. o. Charbel został beatyfikowany, a w 1977 r. kanonizowany przez papieża św. Pawła VI.
Rocznie grób Świętego odwiedza ponad 4 miliony wiernych, do dziś zarejestrowano ponad 33 tys. cudownych uzdrowień. Czas wolny na modlitwę przy grobie Świętego oraz zakup pamiątek i dewocjonaliów. Przejazd do FARRAY, gdzie znajduje się największy na świecie pomnik św. Charbela. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Wyjazd do JRABTA – miejsce kultu św. Rafki. Nawiedzenie klasztoru św. Józefa. Msza Święta. Św. Rafka została beatyfikowana w 1985 r. oraz kanonizowana w 2001 r. przez św. Jana Pawła II. Przejazd do KFIFANE do klasztoru św. Cypriana i Justyny, gdzie św. Hardini był ojcem duchowym św.Charbela. Nawiedzenie KFARHAY – pierwszego patriarchatu Kościoła Maronickiego. Nawiedzenie klasztoru prawosławnego Matki Bożej Światła. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Wyjazd do sanktuarium bł. Jakuba Kapucyna, nawiedzenie sanktuarium. Msza Święta. Przejazd do BATRUN, nawiedzenie kościoła św. Szczepana, przejście do cerkwi Matki Bożej Pani Morza i oglądanie umocnień nadmorskich wybudowanych przez Fenicjan (ok. 2000 p.n.e.). Przejazd do BYBLOS, najwspanialszego niegdyś portu fenickiego, skąd eksportowano drewno cedrowe do Egiptu. Jest to również miejsce powstania alfabetu fenickiego. Znajdują się tutaj zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy m.in. mury obronne, kościół św. Jana, zamek krzyżowców. Czas wolny na starym bazarze, targowisku lokalnym. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do MAGDOUCHE, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Oczekującej, Msza Święta w Grocie Oczekiwania. Przejazd do SYDONU, biblijnego miasta z zamkiem Templariuszy, karawanserajem oraz dobrze zachowaną mediną. Czas wolny na zakupy. Wyjazd do centrum Bejrutu, następnie zwiedzenie katedry maronickiej św. Jerzego, spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), przejdziemy przez wykopaliska z czasów rzymskich do kościoła Kapucynów z relikwiami libańskich świętych. Przejazd do CORNICHE – tętniącego życiem deptaku wzdłuż morskiego brzegu, czas wolny na odpoczynek nad Morzem Śródziemnym. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. O godzinie 10.00 transfer na lotnisko w Bejrucie, wylot do Zurichu o godz. 13:15
Przylot do Warszawy o godz. 19.10. Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN: do ustalenia

CENA od osoby przy grupie 40 osób: 2 700 PLN + 750 USD

Świadczenia:

 • Bilety lotnicze liniami Lufthansa. Przelot na trasie Warszawa – Frankfurt, Frankfurt – Bejrut, Bejrut – Zurich, Zurich – Warszawa. Bagaż rejestrowany 23 kg i podręczny – 8kg
 • Transport autokarem na terenie Libanu zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w pokojach 2-osobowych
 • Wyżywienie: Śniadania, obiadokolacje w formie szwedzkiego stołu – wg programu
 • Opieka pilota na trasie pielgrzymki
 • Przewodnik miejscowy w Libanie
 • Ubezpieczenie KL, NNW, Bagaż w WIENER TU S.A
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • Zwyczajowe napiwki
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Zestaw słuchawkowy tour Guide system firmy VOX POLSKA S.A

Cena nie zawiera:

 • Napojów do obiadokolacji
 • Własnych wydatków

Program zawiera udział w codziennej Mszy Świętej.

Organizator zastrzega sobie, że cena może ulec zmianie w zależności od wyceny przelotów w konkretnym terminie oraz od liczby uczestników.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany w kolejności realizacji programu w zależności od lokalnych realiów lub sytuacji od niego niezależnych.

Serdecznie zapraszamy